Dívčí elektrické smyčcové trio INFLAGRANTI

Sexy virtuozky balancují na jehlách v divokém rytmu smyčců 

 

Nejznámější české smyčcové trio INFLAGRANTI přitahuje do koncertních sálů nejen fanoušky klasiky, ale i rockery, kteří si mohou poslechnout své oblíbené pecky v podání sexy tria a navíc ještě v doprovodu rockových hlasů, jako jsou Josef Vojtek nebo Petr Kolář. "Chtěly jsme skloubit ženskou jemnost s mužským charismatem, a to se nám beze zbytku podařilo. Vzhledem k nevšední kombibaci máme širokospektrální publikum, a koncerty našich každoročních turné po celé republice přibývají jeden za druhým", radují se všechny tři intrumentalistky. "Časy, kdy konzervatoristky a hráčky na nástroje, používané zejména při interpretaci klasické hudby, nosily dlouhé šaty, jsou dávno přežité. My chceme posunout hranice a ukázat, že houslový koncert může být i pěkná podívaná.

INFLAGRANTI music styl = Vlastní aranže zajímavých hitů z klasiky, rocku i popu v originálních moderních úpravách pro elektrické smyčce. 

Naše elektrické smyčcové trio INFLAGRANTI jsme založily v roce 2004, abychom si mohly zahrát skladby a písně, které nás hrát baví, ale v našich osobních úpravách. V roce 2005 nám u společnosti Universal music vyšlo naše debutové album s názvem ROCKMANTICA a kapela absolvovala svoje první koncertní a televizní vystoupení. 

Jako vydařený restart zafungoval rok 2009, kdy jsme vydaly naši druhou desku. Tak zní i název tohoto CD, RESTART. Bez předsudků k žánrovým kategoriím jsme si na něj opět vybraly velké a krásné melodie, které máme nejen samy rády, ale líbí se i vám, našim posluchačům. Záměrně jsme Skladby Bacha nebo Vivaldiho přetvořily tak, aby zněly jako by byly napsány pro rockový či taneční festival, a písničky od kapel Metallica, Europe nebo Queen jsme umírnily naopak pro filharmonickou síň.

Snad jsme zvolily správnou cestu. Dokazujete nám to i vy, naše milé publikum, ať už pro vás hrajeme v Česku, nebo v zahraničí. Vystupovaly jsme mimo jiné i v Japonsku, Mexiku, Německu, Norsku, Holandsku, Polsku, Řecku či Itálii. Kromě samostatných koncertů tria (dvoje elektrické housle a violoncello) nás můžete slyšet na koncertech stále častěji i s celou naší doprovodnou kapelou (bicí, baskytara, klávesy, kytara). 

2010 vydáváme live DVD s názvem Brioso, což je nahrávka jednoho našeho koncertu z podzimu 2009, a to právě s naší doprovodnou rockovou kapelou a speciálními hosty zpěváky Petrem Mukem, Petrem Kolářem a Petrem Bendem. Za tento nosič jsme dostaly ocenění Zlatá deska za prodej více než 13 000 kusů DVD.

2011 vydáváme vánoční desku s názvem CHRISTMAS SYMPHONY s doprovodem velkého Symfonického Orchestru. Na desce se poprvé objevuje náš zpěv a v jedné písni s námi zazpíval Marián Vojtko.

Na podzim roku 2012 absolvujeme naše první velké koncertní turné po celé České republice. Koncerty jsou vánoční, koncipované spíše akusticky, v kombinaci s naší doprovodnou kapelou vzniká další zajímavá verze INFLAGRANTI stylu. Jako zpívajícího hosta si pozýváme speciání hvězdu, frontmana kapely Kabát Josefa Vojtka, který se s námi spojuje v šesti nejslavnějších muzikálových melodiích. Vyprodané divadelní sály nám dělají radost a turné si náležitě užíváme.

V letech 2013 - 2016 absolvujeme jedno turné, kde nám hostuje nejen Josef Vojtek, ale také Petr Kolář (2015) nebo např. Marian Vojtko (2016).

Na podzim 2016 jsme vydaly další CD Live at Broadway, žívý záznam z koncertu s naší doprovodnou kapelou a s naším exkluzivním hostem Josefem Vojtkem. Producentem tohoto live CD je sám Josef Vojtek

§ 

Dívčí elektrické smyčcové trio INFLAGRANTI vzniklo roku 2004. Dívky experimentovaly s jazzem i swingem až našly svůj vlastní „inflagranti music styl“. Dohromady tvoří velmi atraktivní uskupení.

§ 

Vlastní originální aranže slavných melodií z klasiky, rocku i popu v instrumentálních úpravách pro smyčcové nástroje. V repertoáru mají klasické skladby J.S.Bacha nebo A.Vivaldiho i hity od kapel Metallica, Europe, Queen. Použití klasických smyčcových nástrojů v elektrické podobě a kombinace klasické a moderní hudby tak tvoří originální crossoverové hudební počiny a unikátní show.

§ 

Svými neotřelými aranžemi bourají předsudky a bariéry v hudbě, dokazují to i  tisíci prodanými audio nosiči i odehranými koncerty. Dívky působí v Česku i v zahraničí, vystupovaly v Japonsku, Mexiku, Německu, Norsku, Holandsku, Polsku, Řecku, Itálii atd.

§  Vydaly čtyři CD: Rockmantica 2004, Restart 2009, Chrismas Symphony 2010 (s velkým symfonickým orchestrem), LIVE ATD BROADWAY 2016 (společné CD se Josefem Vojtkem)a koncertní DVD Brioso. (DVD je záznam z jejich koncertu v divadle Palace, kam si pozvaly tři výjimečné hosty - Petr Muk, Petr Kolář a Petr Bende). Za DVD obdrželi ocenění Zlatá deska za prodání více než 20 000ks..