Iris Morisáková

violoncello

Rodačka z Ostravy, se hře na violoncello věnovala již od svého dětství na ZUŠ Viléma Petrželky v Ostravě. Jako členka  Studentského smyčcového orchestru a smyčcového tria dosáhla několika úspěchu – 1.cenu a titul absolutního vítěze rozhlasové a televizní soutěže Concerto Bohemia (2000), 1.cena a speciální cena poroty v celostátním kole soutěží ZUŠ (1997). V letech 1994-2000 se každoročně účastnila soutěže v komorní  hře K.Ditterse z Dittersdorfu. Před dvěmi lety se zúčastnila mezinárodní stáže na Haydnově konzervatoři v rakouském Eisenstadtu.

Ve studiu hry na violoncelle pokračovala v roce 2000 jako studentka Janáčkovy konzervatoře v Ostravě, ve třídě PhDr.Ivana Měrky. V době studia se sólově představila koncertnímu publiku nejen doma, ale i v zahraničí (Polsko, Švýcarsko, Maďarsko, Německo, Rakousko) a účastnila se interpretačních kurzů u několika mezinárodně renomovaných pedagogů (Daniel Veis, Csaba Onczay, Arto Noras, Patrick Demenga, Judith Ermert-Robe, Lauren Franklin aj.)

Studia zakončila titulem Magistr na Vysoké Škole Muzických Umění v Bratislavě, a to pod vedením prof. Jozefa Podhoranského. Kromě tria INFLAGRANTI působí v orchestru Slovenského národního divadla v Bratislavě a koncertuje s hudebními tělesy jako Sinfonietta dell’Arte nebo Viva musica. Zde spolupracovala s předními iumělci české i slovenské populární hudby. (např. Jana Kirschner, Dara Dolina, Monika Absolonová, Helena Vondráčková a operní diva Adriana Kučerová),. Působí také v komorním orchestru I Musici del Teatro. Aktivně se věnuje hudbě 20.soletí a její interpretaci, se souborem Veni ensemble absolvovala evropské turné, vystoupila na festivalu Melos Ethos, Večery novej hudby a Janáčkův Máj. 

Ke hře na elektrické cello ji nejvíce inspirovala samotná Vanesa Mae, se kterou na Slovensku absolvovala dva koncerty v rámci jejího celosvětového turné.