MARKÉTA Muzikářová

1. housle, umělecké vedení: Markéta Muzikářová

Pochází z Kožlan na Plzeňsku. Na housle začala hrát ve třech letech. Vystudovala konzervatoř v Plzni a pak pokračovala na HAMU v Praze. V roce 2013 získala titul Mgr. na Pedagogické fakultě Karlovy Univerzity, obor sólové housle. 

Během studií získala cenu na mezinárodní přehlídce klasické hudby v Londýně (1994) a byla vybrána do mládežnického orchestru Junge Östereichische Filharmonie, se kterým podnikla evropské turné pod vedením slavného světového dirigenta Yehudi Menuhina (1995).

Má za sebou velké množství prestižních angažmá: byla mj. členkou orchestrů pražského Národního divadla a Státní opery, spolupracovala s orchestrem Hl.města Prahy FOK, Českým národním symfonickým orchestrem a komorním orchestrem Virtuosi di Praga. S klasickými orchestry koncertovala např. v Japonsku, USA, Francii, Španělsku, Itálii, Německu a Rakousku.

Současně ale spolupracovala i s předními umělci české populární hudby, např. s Hanou Hegerovou, Lucií Bílou, Helenou Vondráčkovou, Hanou Zagorovou, Karlem Gottem a Danielem Hůlkou, v letech 2003 a 2004 hrála na velkém turné se skupinou Lucie. V roce 2005 absolvovala celoevropské turné s britskou pop rockovou legendou Rodem Stewartem. V roce 2007 se zúčastnila zájezdu uměleckého sdružení Amfora do Kambodži, v rámci kterého účinkovala na koncertě pro kambodžského krále.

Myšlenka začít hrát na elektrické housle ji napadla již v roce 2002, kdy založila klasický smyčcový kvartet HarmOny, se kterým hrála kromě klasické hudby i jiné žánry a experimentovala například s jazzem nebo soulem. Později při turné po Japonsku, kdy navštívila továrnu Yamaha a mohla si tam elektrické housle vyzkoušet, se pro tento nástroj zcela nadchla. Na základě tohoto objevu pak založila první moderní skupinu. Formace INFLAGRANTI vznikla v roce 2004 jako pětičlenný dívčí soubor a hned v roce 2005 s ní vydala debutové album Rockmantika u firmy Universal Music. V rámci propagace tohoto alba pak vystoupila v mnohých vysoce sledovaných televizních pořadech (např. Ceny Týtý, Pomozte dětem, Zlatá hokejka, Abeceda hvězd, Gogo show, Auto roku).

V rode 2006 se skupina zúžila na trio. S ním sklízí dodnes úspěchy nejen na domácí scéně, ale i v zahraničí (mj. turné po Řecku, Sardinii, Mexiku a dalších zemích). S triem INFLAGRANTI v roce připravila 3 nové CD, jedno živé DVD, koncertní turné a mnoho dalších vystoupení.

V rámci sólových klasických koncertů hraje na cenný historický nástroj z dílny německého houslaře Johanna Gregoriuse Hellmera z roku 1747. 

 Markéta také působila 15 let jako houslový pedagog na státní základní Umělecké Škole v Praze.