Úžasná aktualita2

10. 10. 2011

"Ve Sněmovně není žádná politická strana, která by mohla říci, máme čisté financování. Je tu úzké sepětí politických elit s polostátními firmami," nabídl své vysvětlení předseda zelených Liška. Horoval za zákaz anonymních akcií či přijetí zákona o lobbingu.

Expertka sociální demokracie Marie Benešová za příčinu velké korupce v zemi označila velkou touhu po penězích. "Dříve byla korupce tak do výše ceny jedné chatičky, teď je ta touha bezbřehá," prohlásila politička ČSSD.

Zejména v posledních letech si podle ní ze státních zastupitelství udělali někteří politici "zakázkové krejčovství". A protože si byla vědoma, že její strana v zemi osm let také vládla, hned dodala: "Miloš Zeman by si toto nedovolil."

Diskuse se zúčastnil i zástupce České pirátské strany Mikuláš Ferjenčík, a to proto, že podle výsledku studentských voleb, organizovaných na středních školách, by i "Piráti" překročili 5 procent, na rozdíl od komunistů. "Kdyby strany myslely boj s korupcí vážně, zavedly by všechny transparentní účet a vše o svém hospodaření by daly na internet," řekl Ferjenčík. Zástupce TOP 09 Jaroslav Poláček hned zareagoval, že jeho strana to tak už dělá.